Rakytník

22.08.2020

Rakytník je blahodárný keř či keřovitý strom, který může dorůstat délky až šesti metrů. Jak je známo, jeho pozitivní vliv na zdraví není žádnou novinkou. My Evropané se s rakytníkem sice moc dlouho neznáme, ovšem stačí se jen trošku přesunout na východ, například do Ruska a nenajdete jediného člověka, který by nevěděl, o jakou rostlinu se jedná. Na Sibiři totiž blahodárné účinky rakytníku znají celá staletí a hojně jej využívají téměř pro všechna onemocnění. Rakytník má v naší společnosti čtyři zásadní úlohy. V potravinářství slouží k výrobě sirupů a marmelád, v zemědělství zase bojuje proti půdní erozi, v kosmetice se z něj vyrábí vonné oleje a krémy, v neposlední řadě má i ve zdravotnictví řadu důležitých funkcí.

Popsat všechny blahodárné účinky, kterými se rakytník může pochlubit, by bylo skutečně na dlouho, ale představme si alespoň ty nejdůležitější. Rakytník řešetlákový obsahuje obrovské množství vitamínů, pro představu, jak moc je rakytník užitečný si ukažme, na co jsou nám v těle takové vitamíny vůbec užitečné.

Vitamín A nám v těle poskytne prostor pro léčbu všemožných oparů, ekzému akné a podobně. Dnes se dokonce ví, že v případě chemoterapii, umocňuje její účinek, takže by se dalo říct, že i bojuje proti rakovině. Dalším velkým plusem vitamínu je, že působí proti šerosleposti a jinému onemocnění zraku.

Vitamín B působí především proti stresu nespavosti, infarktům a celkové pomáhá obnově nervové činnosti v mozku. S vitamínem C jsme se setkali všichni a většina z nás jistě ví, že posiluje imunitu, zkracuje délku nachlazení a podobně. Vitamín D zase působí kladně na kosti a obnovuje vápník v těle. Přijímáním vitamínu E bojujete proti srdečním kolapsům, vitamin K je prospěšný pro stavbu kostí a srážení krve.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky